Методичні напрацювання







План уроку
                                                                 Епіграф до уроку:
…Розум полягає не тільки у знанні, але й в умінні 
 застосовувати знання на практиці.
                                                                               Аристотель
Тема програми: Овочі :види харчова цінність ,обробка  приготування напівфабрикатів
Тема уроку: Гриби види первинна обробка ,використання.
Мета уроку:
навчальна -  сформувати знання в учнів з первинної обробки грибів;
                          засвоїти харчову цінність грибів:
 Закріпити  знання з правил зберігання та використання грибів за призначенням.
розвиваюча- сприяти розвитку вмінь порівнювати, узагальнювати, виділяти
                       головне; логічно, емоційно, переконливо викладати думки;
виховна   -  формування стійких якостей особистості робітника
                       професіонала.
Тип уроку- урок засвоєння нових знань.
Вид уроку- лекція теоретичного конструювання.
Дидактичне забезпечення:
       -збірник рецептур страв та кулінарних виробів;
-         інструкційні картки; технологічні картки;
-         картки завдання ситуативні вправи;
-підручники,  роздатковий матеріал (кейси),
- робочий зошит/ робочий аркуш для учнів
Міжпредметні зв’язки: «Облік, калькуляція», «Організація виробництва та обслуговування», «Устаткування підприємств громадського харчування», «Гігієна та санітарія виробництва», «Охорона праці».
Література: В, С. Доцяк «Українська кухня» збірник рецептур,
інтернет джерела інформація по темі.
Хід уроку:
1.Організаційний момент.
(Психологічне налаштування учнів на співпрацю)
2.Перевірка домашнього завдання
 (професійний диктант на картках з взаємо рецензуванням)
3.Мотивація навчальної діяльності учнів.
Я прийшла на урок з  скарбничкою та вважаю що тут щось цікаве.
Я мрію щоб у цій скарбничці було як найбільше історій самих різних повчальних ,добрих, мудрих і щоб вони надходили у цю скарбничку від різних людей і різних країн світу.
Запитання до учнів  чи є у вас мрія, про що вони мріють?
Відповіді учнів про свої мрії
У мріях справді складно розібратися , а скажіть якби ваші мрії здійснилися щоб ви відчули? (радість ,задоволення , щастя)
І от ми разом з вами заглянемо  в цю скарбничку   і спробуємо здійснити мрії.
Прошу допомоги учнів  відкрити , давайте покажемо що тут?
Речі  у  ящику (халат,  муляж грибів ,  схема обробки грибів,збірник рецептур) Питання учням :Як ви думаєте оці речі, яким чином відносяться до уроку?
Чи є між ними зв'язок? учні по черзі висловлюють свої думки ,викладач плавно підводить думки учнів до теми уроку.
Тема уроку: Гриби, види ,обробка використання.
То ж  сьогодні на уроці Ви
*вивчите  види грибів їх харчову цінність
*Засвоїте правила обробки та нарізання грибів.
Але жоден кухар не приступить до роботи ,якщо він не буде знати
* правила організації робочого місця;
*правил експлуатації електричного устаткування:
*щоб раціонально використовувати сировину потрібно вміти робити розрахунки сировини.
*знати правила обробки та умови зберігання сировини. Всі ці знання ви отримали на заняттях зі спецдисциплін з даної професії.
4.Сприйняття та усвідомлення матеріалу.
                                               План:
1.Розподіл учнів по бригадах
1.Завдання :робота з текстом (вибір потрібної інформації) дискусія чому так?
Текст на кожну групу.
Учні  читають текст і роблять класифікацію грибів
їстівні,
умовно-їстівні,
неїстівні,
отруйні

2. Завдання: Робота з книгою Опрацювати матеріал на сторінці
Робота з карткою №3 (виписати в зошит поживні речовини що є у грибах)
3. Завдання: Робота з таблицями  види грибів  та обробка:
 завдання № 1 знайти та виписати види їстівних грибів.
Корисні поради(вчитель)
4.Завдання :Розгляд схеми обробки грибів, коментування, запис у зошиті
Завдання :Вправа №3 «Мудра сова»  скласти послідовно схему обробки грибів.
5.  Закріплення, узагальнення і систематизація знань уроку.
Вправа «Асоціативний кущ»
Ключове слово «Гриби» пропонується учням дібрати всі терміни що асоціюються з словом  
5. Виставлення та мотивація оцінок.
7.Повідомлення та пояснення домашнього завдання
 Ознайомитись з матеріалом підручника.С.478-480
Опрацювати  матеріал конспекту.
Скласти порівняльну  таблицю  обробки грибів ( маслят та печериць)

(Додаток №1)
Професійний диктант

1.Томатні овочі відносять до плодової групи так,ні
2.Гарбузи відносять до томатних овочів так,ні
3.Перець гіркий нарізають соломкою так,ні
4. Баклажани очищають від шкіри щоб не гірчили так,ні
5.Вказати куди використовують помідори нарізані кружальцями –(салати)
6.Баклажани нарізають брусочками так,ні.
7.Гіркий перець використовують для салатів так ні
8.Куди використовують солодкий перець нарізаний соломкою (салати перші страви)
9.Чому томатні  овочі нарізають перед використанням (випустять сік )
10.Якою формою нарізають баклажани для смаження(кружальця)





Результат пошуку зображень за запитом "технологічна схема обробки грибів"
Гриби поділяються на 4 групи: їстівні, умовно-їстівні, неїстівні, отруйні.
1 . До першої групи належать їстівні гриби. Сюди відносять види , які при вживанні в їжу не вимагають попередньої обробки ( відварювання або вимочування ) , їх необхідно тільки очистити і обшпарити окропом. Залежно від смакових якостей і харчової цінності їстівні гриби , в свою чергу , підрозділяють на 4 категорії.До 1 категорії їстівних грибів відносяться: білий гриб , рижик , груздь справжній. До II - печериці , підосичники , підберезники , маслюки , вовнянки . До III - лисички , сморчки , моховики , опеньки осінні , валуї . До IV - глива , опеньок луговий і літній, навозники , говорушки , рядовки , трутовики .
2 . Другу групу прийнято асоціювати з умовно - їстівними грибами. Ці гриби зазвичай містять гіркоти , отруйні речовини , які розчиняються у воді при кип'ятінні або при тривалому зберіганні висушених грибів знешкоджуються . До цієї групи відносяться майже всі види молочних судин , сморчки , а також грузді , які потрібно довго вимочувати в підсоленій воді і відварювати для видалення гіркоти . Воду після ошпарювання грибів потрібно зливати.
3 . Третя група включає в себе неїстівні гриби. Вони не містять отруйних речовин , але в їжу не вживаються за неприємного смаку або запаху, які не зникають навіть при кулінарній обробці , наприклад , як у жовчного гриба , або є занадто жорсткими .
4 .  Четверта сама остання група це отруйні гриби. У плодових тілах таких грибів містяться токсини - отруйні речовини, що викликають отруєння
і гіркотиння?

























Картка завдання № 1
для індивідуального опитування
1.Назвати види томатних овочів
2.До томатних овочів відносять перець гіркий так,ні
3.маркування цеху де обробляють томатні овочі О.В. так,ні;
4.Назвати форми нарізання баклажанів ---
5.Чому баклажани рекомендують очіщати----














Картка завдання № 1
для індивідуального опитування
1.Який овоч не відноситься до томатних помідори, патісони ,перець?
2.Назвіть форми нарізання гіркого перцю ?
3.Вкажіть у якому цеху обробляють томатні овочі?
4.Чіможливо перець солодкий нарізати соломкою так,ні
5.Що потрібно зробити з баклажанами щоб видалить

Немає коментарів:

Дописати коментар